Korudağ Zeytin Çiftliği. Harvena zeytinyağları, harvena zeytinyağı, zeytinyağı üretim ve satışı

Hakkımızda

Korudağ Zeytin Çiftliği, İzmir’in Çandarlı körfezi-Zeytindağ yerleşkesinde kurulmuş, zeytincilik ve zeytinyağı üretimi alanında faaliyet gösteren bir tarım merkezidir.

Vegatatif çoğaltma yöntemiyle çiftliğimiz için özel olarak üretilen zeytin fidanları, uzun süreli çalışmalar sonucunda bölgemizin coğrafi koşullarına uygun olarak dikilmiştir. Yapılan evaporasyon hesapları doğrultusunda yaklaşık 100 kilometre damla sulama hattı kurulan ve modern tarıma uygun olarak tasarlanan çiftliğimizde sulama ve gübreleme işlemlerinin tamamı otomasyon sistemleriyle gerçekleştirilmektedir.

Ziraat mühendislerimiz tarafından yeni dikim bölgelerimiz ve yetişkin mahsüldar ağaçlarımız günlük olarak gözlemsel incelemelere tabi tutulmaktadır. Bu sayede oluşabilen rahatsızlıklar önceden tespit edilerek profesyonelce müdahalelerde bulunulmaktadır. Çiftliğimizin muhtelif bölgelerine yerleştirilen pH ölçüm cihazları ve tansiyometrelerden gelen günlük veriler doğrultusunda toprağın nemlilik ve tuzluluk oranları incelenerek bitkilerin ihtiyaçlarına yönelik düzenli sulama ve gübreleme programları oluşturulmaktadır. Bu günlük analizlerin dışında, akredite olmuş kuruluşlar tarafından düzenli olarak toprak ve su analizlerimiz de yapılmaktadır. Çiftliğimizde toprağın işlenmesinde ise her türlü modern ziraat makineleri kullanılmaktadır.

Çiftliğimizin hâkim tepesinde bulunan yaklaşık 10.000 m2’lik bir alan içerisinde hijyenik koşullarda yenilikçi üretim teknikleri ile zeytinyağı üretimi yapılmaktadır. Zeytinyağı üretim makinelerinde lider firmalardan biri olan İtalyan Pieralisi’nin SPI 111 S model iki fazlı çalışan çevre dostu kontinü sistemiyle soğuk sıkım metodu kullanılarak zeytinyağı üretilmektedir. Tesisimizde üretilen zeytinyağları, fermantasyona uğramadan, tesisimizin iklimlendirme alanında bulunan krom dinlenme tanklarına aktarılır ve ilk günkü tazeliklerini korumaları için azot gazı ilave edilerek havayla temasları kesilir. Bir süre uygun koşullarda dinlendirildikten sonra dolum ünitelerimizde paketlenir ve sofralara sunulur.

×